31.května 2003
areál Sokolovny od 13:00 - brzké ráno

Složení účinkujících:

13.00-14.45 NIRVANA

15.00-16.15 QUEEN

16.45-18.00ROLLING STONES

18.30-19.45 OZZY OSBOURNE

20.15-21.30 KISS

22.00-24.00 AC/DC

00.30-02.00 IMRVERE - zábava

Report

Tak jako na každém festivalu, byl začátek lehce opožděn,takže se začínalo v půl druhé. Nastoupila regionální skupina Sauria - revival NIRVANA. Na své vystoupení však měla stejný čas jako ostatní skupiny, kočnila až v 14.45. Na place se sešla řada převážně mladších fanoušků, kteří v tom urputném vedru pařili.

Ve dvě hodiny vrcholil příliv lidu, který chtěl stihnout vstup ještě za 120 Kč, takže počet byl odhadem kolem 300 lidí. Potom se nápor zmenšil zhruba na 40 lidí za hodinu.Večer se samozřejmě dostavil větší počet lidí, kteří si chtěli užít festival jako zábavu, takže celkový počet platících byl 850 + pořadatelé a prodejci 40 + volné vstupenky 50 + neplaticí přelizajicí (těm co nevadí bláto, bodláky, kopřivy a odřené ruce).  Když už jsem odbočil od skupin,tak ještě k tomu co bylo nachystáno. Takže o žízeň se staralo 7 chlaďáků s pěti druhy piva (Staropramen - myslivci, Zubr - hospodský ze Zámku, Vyškov - hasiči, Gambrinus+Vyškov - sokol, Budvar - Jurtík). Výčepů však vzhledem k počtu a žízni návštěvníků bylo přespříliš, takže se nám to nevyplatilo (hasičům, sokolům). Kvalitních pochutin bylo též nadbytek - kabanosy, klobásy, makrely, žebra, hranolky, párky, langoše, hambáče. Zvuk a světal zajišťovala agentura ???, takže to bylo ohodně kvalitnější než v předchozích ročnících.

Po Nirváně naskočil na pódium Fredy s QUEEN. Teda hleděl jsem když mě u vstupu oslovil chlápek, že se potřebuje přesléct, pak dovětil, že je ze skupiny QUEEN a fakt jsem čuměl, on se celkem i Fredymu podobal. Zvukově mi Q připadaly ohodně vydařenější. Ze začátku na place nikdo nepobýval, všichni spíš zmořeni vedrem poslouchali, ale Fredy si je vytáhl a několika hity je pěkně rozpařil. Rovněž jeho střídání kostýmu vyvolalo úspěch u diváků. Prostě bomba - já sem si je nejvíc vychutnal, takže pro mě nejlepší skupina dne. Pozn. - Fredy Merkury pije zelenou :).

Po "Královnách" nastoupili "Valící se šutry" čili Rolling Stones - předzvěst blížícího se pražského koncertu. Tuhle hudbu si moc nepamatuju, ale pár známých pecek jsem zaslechl a jako jo, umí to kluci dobře.

Ozzy - toho poslouchám, takže sem se těšil. Ozzy se Ozzymu podobal (dlouhe rovné vlasy a lenonky). Hudba OK a Paranoid - moje oblíbená též zazněla.

Kisáci až z daleké Prahy. Jak jinak by se mohla projevit revival band Kissaků, než v typických kostýmech a maskách. Prostě super. Navíc si dovezli vlastní efekty, které dotvářely atmosféru. Ty však už neutáhla přetížená elektrika, takže shořela jedna fáze a provozorně se musela natáhnout od sousedů (děkujem panu Petikovi), takže se mohlo pokračovat. Jenže fáze odstavila vodu,takže se museli zavřít hajzlíky,ale v záloze byly naštěstí 4 TOI budkykadibudky (děkujeme firmě SKANSKA).


Po Kiss, se začali blížit mraky a šli zvěsti, že v Brně už pršelo, proto se ohňostroj nachystaný na půlnoc uspíšil. Takže do zvůků AC/DC se lidé kochali kvalitním ohňostrojem. S poslední petardou však začalo pořádně pršet. Já se schoval v našem autě, takže co se dělo na place sem neviděl, ale zhruba po půl hodině když už jen dokapávalo jsem vylezl a plac byl narvaný. AC/DC nepřestaly hrát a lidi pařit. Tak to má být. Samozřejmě po takovém ochlazení se čověk musí zahřát, takže kořalka tekla proudem ( i do mě), takže o IMRVERE už nevím co by. 01.30 sem se zmožen odploužil k domovu, a zas začalo krutě pršet. Ostatní to zabalili v 2.30 h. Zasrané počasí, čověk celej tyden juchal,jak to počasí vypadá skvěle a ty bouřky nakonec přišli takhle brzo. Takže děkujem všem kteří přišli a za rok se sejdem.