Aktuality


Štítky:

24. - 25. 5. 2013 to je termín 13. ročníku Revival festivalu Mořice

Datum konání: 24. 5. 2013

Plakát Revival Festival MořiceSobota 2012 opět s kapkami deště

Sobota Revival festival Mořice 2012Guns N' Roses startovali na čas. Po ranním dešťovém přídavku nesměle prokukovalo slunce. Lidu na place a v areálu poskrovnu. Ovšem na Scorpiony už paří pár lidí, stany se postupně plní. Když v půl šesté končili, občas vykouklo sluníčko, bohužel ne na dlouho.

Bon Jovi revival startoval po šesté hodině odpolední. Do té doby to byl standardní poslech co se týče hlasitosti. Na Bon Jovi to zvukař pořádně ohulil. Až moc, asi chtěl vyhnat spáče ze stanů. Taneční plac se začal naplňovat, přeci jen zazněly songy známější, hrávanější v rádiích a lidi je znají, i když třeba ani nejsou fanoušci kapely.

V půl osmé se rozpršelo a nastoupil Citron revival, alias Pantock. Kapela je to zábavová, mají toho nastudovaného víc, takže se v Citron bloku mihl třeba kousek od Dogy - Nejsi jediná.

Ovšem tato kapela nám díky svému širšímu zaměření vytrhla trn z paty a nahradila omluvené Iné Kafe. Takže v 20.45 se mohl parket zaposlouchat do hitů skupiny Kabát. No a lid festivalový si pěkně trsal a možná si ani neuvědomil, že Pantock šáhnul i pro jiné osvědčené hity, ke Svařáku od Harleju a Ráno od nedojetých Iné kafe.

Po desáté hodině nastoupili Led Zeppelin, kvalitní podání a tadle poslechovka nechala odpočnout parket na půlnoční nářez od Teamu. Dobré podání hopsavých hitovek - tak to má být na závěr. Trsalo se do jedné hodiny ranní.

Takže to byl 12. ročník Revival festivalu Mořice a bohužel opět snad už od roku 2007 s docela vydatným deštěm. Pořadatelé se s tím naučili pracovat, návštěvníci také, holínky sice nejsou potřeba, jako na jiných polních festivalech, ale bíle barelíny, které měli některá děvčata, to do Mořic asi není to pravé ořechové.

Nějaké pivo Zubr se vypilo, fronty nebyly, takže díky za návštěvu.

Fotografie

http://revivalfestivalmorice.rajce.idnes.cz/Revival_Festival_Morice_2012_foto_JirkaP

Videa a fotky budou doplněny postupně, tak sledujte web.

VideaPrvní den Revival festivalu Mořice 2012 okořeněn nezbytným deštěm

Začínalo to dobře, zpěvák Schelinger revivalu si pochvaloval počasí. Publikum spíše poslechové ocenilo hlavně Jahody a také "mažoretkové" variace s mikrofonem a využití novinky na festivalu - prodlouženého pódia.

Před osmou hodinou začínají hrát krajánci z Morkovic, kluci to umí, hudba řízná, plac se začínal zaplňovat. Ve 20.45 hod se začíná rozkapávat, bohužel to opět nevyšlo, avizované průdké bouřky to sice nebyly, ale spíše 3 hodiny pořádného deště. Naštěstí se nijak výrazně neochladilo, takže na Metallicu byl plácek před pódiem solidně zaplněn.

Během vystoupení Metalliky začíná fotbalový debakl s Ruskem s naší prohrou 1:4. Fotbal bylo možno sledovat na klasické TV ve stanu hasičů, ale moc lidí to nezaujalo a vzhledem k výkonu netřeba litovat neinstalaci plátna s projektorem.

Ve 23.00 hod bouchlo šampáňo a AC/DC revival si zaslavil 10. výročí od svého založení. Jo užili si to kluci. Před 12 hodinou půlnoční přestává pršet a do hudby přídavku AC/DC startuje ohňostroj.

První den uzavírá Ozzy, revivalová stálice. Většina lidí paří na place.

Foto a video bude dodáno postupně.

Sobota ráno zakaboněná, takže dešťový pešek pokračuje. Ale to doufám věrné a zvyklé fanoušky neodradí. Krytých ploch je velké množství. Takže určitě DOJDITE.

Fotografie

Foto z pátku na FB, mělo by to jet i těm co nemáte registraci https://www.facebook.com/media/set/?set=a.415545598483955.93874.141569865881531&type=1

Videa

 Přípravy areálu v plném proudu

Ve čtvrtek již byly byla většina stanů proti slunci, děšti nachystána. Více se přidalo pro stanaře, motorkáře na koupališti. Kapacity je dosti. Ještě přibudou občerstvovací stánky. Při výstavbě se zkušebně narazil jeden sud a spokojenost nejvyšší s kvalitou přerovského piva.

 

Hlavní stanStany koupaliště 2012

Stánky občerstvovací 2012Tak jak bude?

Strategický tah přetáhnout z deštivých konců května (i když letos nepříjemně suchého) na Medarda, co by nám tvůrci pranostiky na to asi řekli? Ale když už sprchne, tak je přeci jen blíže létu, s deštíkem bude tepleji, tak rychlej uschneme.


A bude tedy, pršet, nebo nebude? Můžou nám napovědět aktuální mapy Aladin CHMU http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/ala.html . Vypadá to, že  v pátek do 20.00, 21.00 hodin bude docela pařák a pak může, ale také nemusí zabouřit. Bouřky jdou občas o vesnici vedle, ale když je Revival, tak samozřejmě půjdou přes Mořice ;) - takže klasická výbava - pláštěnka, či deštník, ale to Vám snad nemusíme připomínat. 
To je odhad na pátek, sobota bude vypočítána tím super kompijuterem později.

Na sobotu se lze kouknout sem http://www.medard-online.cz/index.php , konkurence akademická, ale také funkční model počasí a celkem vycházející. Tam to vypadá, sobota přes den čistá, deštík až před půlnocí.
Závěr: počasí přes den dobré, lidi neodradí a před půlnocí jsou všichni veselí a déšť tolik vadit nebude.

Obrázek - předpověď na 20.00 a 02.00 hodin.

Počasí na pátek 2012

Těšíme se na Vás, přijďte.Jaké bude letos triko a placka?

Letos opět budou nachystány festivalové triko a butonek k prodeji.

Triko revival Mořice 2012

Placka - butonek Revival festival Mořice 2012Pomožte s propagací festivalu

Chcete něco udělat pro Váš náš festival? Pomožte s propagací. Z ekonomických důvodů si nemůžeme dovolit polepit kdejakou kadibudku v okolí. Ale máme Vás, spřízněné duše našeho festivalu. A věříme, že pokud vylepíte na nějakém vhodném oficiálním místě, jehož polepením neničíte cizí majetek, náš plakátek, přispějete dobré věci.

Ideální prostory - nástěnka ve fabrice, či škole. Výloha obchodu Vašeho, rodiny, kamaráda.

Vyfoťte se u toho, přilepte na naši Facebook stránku a příští rok bychom z toho mohli udělat pěknou soutěž.

Plakát festivalu v PDF http://uloz.to/xJfeY3g/plakat-revival-festival-morice-2012-pdf

Předem díky.Počasí, počasí, počasí

Je sobota 26.5.2012, dnes by se zřejmě konal Revival festival Mořice pokud by se dodržela linie konání posledního týdnu v květnu a mělo pršet. Ale ono neprší, venku azuro, teplota velmi příjemná, žádný krutý pařák, který pivo mění v nepitelné čaje. No co už, leda doufat, že ta příroda není tak zlomyslná a na 8. a 9. června nepřipraví obvyklý dešťový náděl. Pokud ano, příští rok budem požadovat sponzorství od zemědělců, kterým jistě květnový déšť chybí a přesunem to zpět na květen ;)grooveshark.com - poslechněte si své oblíbence

Pomalu se nám to blíží a je potřeba si připomenout vzory našich oblíbených revivalových kapel. Správný fanouš má jistě doma obstojnou zásobu CD, či MP3 svých miláčků. Ale co ostatní, které nepatří do jeho repertoáru. Jistě, jde to nemorálně postahovat z profláklého ulož.to. Ale máme pro Vás jiný typ. Je to online přehrávač grooveshark.com, kde stačí napsat název kapely, a dostanete solidní nabídku, kde si přehrajete buď celé album, či si dolů přetaháte oblíbené hity. Je to opravdu snadné a intuitivní, pohodlnější než to tahat z ulož.to. Dobrou funkcí, kterou naleznete vpravo skoro dole je rádio. Zapneteho a vpravo ještě navolíte typ hudby, která Vás zajímá - v našem případě jistě METAL.  A grooveshark Vám to pěkně namixuje a třeba Vás překvapí muzikou, kterou ještě neznáte.

Přejeme dobrý poslech

GroovesharkPivo na Revival festivalu Mořice 2012

Pivovar ZubrPivní znalci i neznalci každoročně oceňovali, že si na Revival festivalu Mořice mohli vybrat to své. Ať už europivo, či lokální kvalitu z pivovaru Přerov či Vyškov. Letos v roce 2012 tomu bude jinak, na festivalu bude k dostání pouze přerovské pivo Zubr. Za sebe můžu říct - dobrá volba a děkujeme pivovaru za podporu festivalu. Toto pivo má v regionu hluboké kořeny, dříve bývalo v každé druhé hospodě a chutnalo. Žel zástupci europiv s naditými šrajtoflemi postupně tuto značku z místních hospůdek vytěsnili. Znalci tak můžou potvrdit, že kdo chce na Zubra, tak má šanci leda v Němčicích u Péráka, či Zátiší a abych nezapomněl - koupaliště Stříbrnice. A přispět můžete i Vy v diskusi, kde ještě v okolí Zubra točí.